ETAP 2
Samouczki

Sprawdź na jakim etapie jest generowanie grafiku oraz wybierz rozwiązanie do edycji

Etap 2 to przede wszystkim wybór rozwiązania problemu układania grafiku do dalszej edycji. Zanim jednak otrzymasz gotowe grafiki do edycji, tutaj dowiesz się na jakim etapie jest nasza autorska specjalistyczna usługa układania grafików.

Elementy okna

   

Pasek przycisków

Dowiedz się jakie akcje kryją się pod przyciskami dostępnymi w Etapie 2

1

Sprawdź

Standardowo, aplikacja Medigrafik odpytuje usługę układania grafików co 30 sekund. Na życzenie możesz jednak wywołać sprawdzenie w dowolnym momencie.

2

Przerwij

Przycisk aktywny tylko, jeżeli nasza usługa zajmuje się Twoim grafikiem. Bywają sytuacje, że po przesłaniu definicji próśb, okaże się, że czegoś w niej brakuje. Może wymagania obsady zostały źle zdefiniowane, może przyszła dodatkowa prośba od pracownika. Użyj tego przycisku, by przerwać układanie grafiku.

Etap 2: Generowanie grafiku

Tu możesz monitorować poszukiwania grafików na podstawie Twojej definicji próśb i urlopów. Możesz także rozpocząć tworzenie grafiku całkowicie samodzielnie używając odnośnika na dole okna.

Automatyczne układanie

Aplikacja automatycznie co 30 sekund sprawdza stan usługi układania grafików i automatycznie pobiera nowe rozwiązania (jeżeli są). Można przyśpieszyć tą akcję używając przycisku Sprawdź. Jeżeli usługa aktualnie układa Twój grafik a Ty stwierdzisz błędy lub pomyłki w definicji próśb, możesz przerwać układanie grafiku za pomocą przycisku Przerwij

Aktualny status usługi układania grafiku

Tu prezentowany jest aktualny status usługi układania grafiku wraz z jego opisem. Statusy opisano dokładnie poniżej

Status rozwiązania

Rozwiązanie otrzymuje jeden z kilku statusów. Nowe oznacza grafik odesłany przez usługę układania grafików. W tym grafiku nie zostały wprowadzone żadne zmiany. W edycji oznacza grafik, w którym zostały wprowadzone ręczne zmiany. Zaakceptowany oznacza grafik ostateczny, który zostanie przekazany pracownikom.

Akcje

Za pomocą tych odnośników możesz wykonać pewne akcje na grafikach. Możesz zmienić nazwę rozwiązania (grafiku), możesz grfaik usunąć oraz pobrać grafik do edycji (do etapu 3 - Edycja grafiku)

Status układania grafiku

Brak grafiku

Grafik nie został jeszcze utworzony. Przejdź do etapu 1 i załóż nowy grafik

Edycja próśb

Grafik jest na etapie definicji próśb. Po zdefiniowaniu próśb, prześlij grafik do ułożenia

Definicja próśb wysłana

Grafik oczekuje na usługę układającą grafik. Definicja próśb została poprawnie wysłana do usługi układającej grafik i wkrótce rozpocznie się jej przetwarzanie i poszukiwanie rozwiązań

Oczekiwanie w kolejce

Grafik oczekuje na usługę ukłądającą grafik. Wszystkie procesy usługi układającej grafik są zajęte. Oczekiwanie na zwolnienie procesów usługi układającej grafik. Dokładamy wszelkich starań, by stale wzmacniać moc obliczeniową naszej usługi układającej grafiki, jednak zawsze może się zdarzyć, że akurat cała nasza moc obliczeniowa jest zajęta. Gdy tylko zwolni się moc obliczeniowa, Twój grafik zostanie ułożony

Układanie grafiku

Grafik w trakcie układania. Usługa układająca grafik rozpoczęła działanie zgodnie z definicją próśb. Po zakończeniu układania zostaną odesłane wyniki.

Ułożono grafik. Poszukiwanie lepszych rozwiązań

Grafik w trakcie układania. Usługa układająca grafik rozpoczęła działanie zgodnie z definicją próśb i znalazła już kilka rozwiązań. Po zakończeniu układania zostaną odesłane wyniki. Nasza usługa stawia duży nacisk na jakość grafiku. Jeżeli istnieje szansa na poprawę znalezionego rozwiązania (ułożonego grafiku), nasza usługa będzie dalej pracować.

Grafik ułożony

Grafik został ułożony a rozwiązania odesłane. Nasza usługa zakończyła pracę. Odesłano najlepsze znalezione rozwiązania - grafiki. Każdy grafik został oceniony. Wybierz grafik do pobrania by go obejrzeć.

Brak rozwiązań

Może się zdarzyć, że na skutek  wyjątkowego zrządzenia okoliczności - bardzo rygorystyczne wymagania dotyczące obsady dobowej, duża ilość próśb, święta, urlopy, itp - ułożenie grafiku przy zadanej definicji próśb, wymagań i ograniczeń jest zbyt trudne. Zweryfikuj prośby, poluzuj wymagania obsady i ponów układanie grafiku. Co zrobić jeżeli nie udało się ułożyć grafiku, opisaliśmy w innym samouczku

Błędna definicja próśb

Nasza usługa układająca grafiki sprawdza wiele więcej niż automatyczny walidator. Może się więc okazać, że definicja próśb, wymagań i ograniczeń, mimo iż samodzielnie poprawna, w połączeniu z poprzednimi miesiącami jest niemożliwa do spełnienia. Zweryfikuj definicję próśb, wymagań i ograniczeń i ponów układanie grafiku.

Sprzeczna definicja próśb

Zdefiniowane prośby wzajemnie się wykluczają. Przykładem może być prośba o dyżur nocny, po którym, następnego dnia występuje prośba o dniówkę (dla pracownika z umową o pracę). Zweryfikuj definicję próśb, wymagań i ograniczeń i ponów układanie grafiku.

Oczekiwanie na ułożony grafik

Grafik ułożony. Oczekiwanie na odesłanie rozwiązań

Inny błąd

Inny błąd. Wystąpił nieznany błąd

Samouczki wideo

   

Omówienie

Zaprezentujemy pokrótce elementy okna
Etapu 2

© 2019 INFRA S.A. - wszelkie prawa zastrzeżone